بام های فلزی ساختمان

بام های فلزی ساختمان  از دسته بام های جدید میباشد که با آمدنشان به شدت استقبال شده است و همینطور در اغلب فضا ها مورد استفاده میباشد.

در ابتدای طزاحی این بام ها فقط برای افرادی که دارای وضع مالی بهتری بودند قابل استفاده بود اما امروزه در همه ضا و خانواده های معمولی نیز قابل استفاده میباشد.

اجرا بام های فلزی ساختمان به گونه ای میباشد که اگر بام های قبلی مشکلی نداشته باشند، بر روی بام های قبلی اجرا کرد و این بام ها بر خلاف تصور باعث ایجاد صاعقه نمیشود و در مقایسه با دیگر متریال های سقف قابل اشتغال نمیباشد و از بروز آتش جلوگیری میکندو همچنین اگر به درستی اجرا شود در هنگام برف و باران و تگرگ صدایی ایجا نمیکند.

در هنگام نصب ورقه های جدید بر روی ورقه های قدیمی با به احتمال بخار آب حبس شده بین این دو لایه را از بین برد تا باعث بروز پوسیدگی و کپک بین این دو لایه نشود ، میتوان منافذی را برای عبور این هوار در بین سقف ها در نظر گرفت.

سقف های فلزی طول عمر بیشتری نسبت به سایر سقف ها دارند و این موضوع میتواند در مقرون به صرفه بودن سقف ها تاثیر گذار باشد و عمر ۱۰۰ساله دارن و همینطور این نوع سقف ها ضمانت نامه های ۵۰ ساله دارند.

به دلیل متریال مورد استفادهدر این نوع سقف ها به گونه میباشد که میتوان  آن ها را با مواد بازیافتی تولید کرد و استفاده از این سقف ها مصرف انرژی را در تابستان و در زمستان کاهش میدهد.

سقف های فلزی وزن سبکی دارند و این سبکی در سازه ی کلی بنا به ما کمک میکند و بار کم تری را به ساختمان منتقل میکند ف این سقف باتوجه به سبکی که دارند در برار باد ها نیز مقاومت بالای دارند و این موضوع به این خاطر میباشد این سقف ها از صحفه های در هم تنیده استفاده میشوند.

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف