سقف مشبک

 
در مطالب قبلی با سقف کاذب و سقف کناف آشنا شدیم حال می رویم سراغ سقف مشبک.
 
این نوع سقف با استفاده از سازه های سپری و تایل های گچی ساخته شده است. که این سازه ها به وسیله آویزها  به سقف اصلی تنظیم می شوند و تایل ها درون این سازه ها قرار می گیرند . این نوع سقف به دلیل  ویژگی های خوب زیادی که دارد در بازسازی محیط های اداری، تجاری، آموزشی و … استفاده می شود .می توان از آنها به صورت تنها یا ترکیبی با سقف های کناف استفاده کرد.
نصب آن به راحتی در کمترین زمان انجام می شود و  این موضوع یکی از مزایای این نوع سقف ها محسوب میشود ، از جمله مزایای دیگری که میتوان به آن اشاره کرد این است که این سقف ها نیاز به رنگ آمیزی ندارند و تنوع در طرح و رنگ آن ها بسیار است و همچنین عایق های صوتی خوبی میباشند و در برابر رطوبت نیز مقاوم هستند.
 
انواع تایل های گچی در سقف مشبک:
 
تایل های گچی ساده :
این نوع تایل ساده‌ترین نوع تایل در سقف مشبک است. تایل گچی ساده بدون سوراخ و فاقد خصوصیت جذب صدا است. در دو نوع روکش دار و رنگ شده تولید میشود.
سقف مشبک

تایل روکش دار

با توجه به جنس روکش بکار رفته در این تایل‌ها میتوان به راحتی آنها را تمیز کرد. همینطور تایل‌های با لایه آلومینیوم در جاهایی که امکان نشت آب وجود دارد مانند محل عبور لوله‌ها مناسب است.
 

تایل رنگ شده

این نوع تایل با رنگ‌های آنتی باکتریال و آنتی استاتیک و آکرلیک سفید رنگ شده‌اند. همچنین این تایل رشد از میکروب های موجود در محیط جلوگیری میکند.

 
حصیری :
از انواع تایل‌های گچی طرح دار است. تایل هاى گچى طرح دار در این سقف ها کناف کاربرد دارند.
 
سقف مشبک
 
پی وی سی طرح لوزی :
نوعی دیگر از تایل‌های گچی طرح دار
 
سقف مشبک
 
سقف مشبک نام های مرسوم دیگری نیز دارد که توسط مجریان سقف و افراد استفاده میشود. مانند سقف شبکه‌ای، سقف ۶۰×۶۰ و سقف آرمسترانگ
 

  جهت اجرای انواع تایل‌ها به این صفحه مراجعه کنید.برای مشاوره و سفارش جهت طراحی و اجرای انواع سقف مشبک با ما تماس بگیرید.۰۹۱۲۰۲۸۵۶۳۵ پرهام کناف

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف