مدل های رنگ سقف اتاق خواب

رنگ سقف اتاق خواب یکی از موضوعاتی که در بسیاری موارد توسط خانه دارها و طراحان دست کم گرفته می شود و یا اصلا به آن توجهی نمی شود. به همین خاطر است که در بیشتر خانه ها، سقف اتاق خوب رنگی یکدست سفید و یکنواخت دارد.

بعلاوه بسیاری از ما انسان ها به نگاه کردن به سمت بالا، برای مثال به آسمان علاقه زیادی داریم و بنوعی این رفتار به صورت غریزی در وجود تمامی انسان ها است، گویی که انسان پیوندی درونی با زیبایی های موجود در بهشت بالای سرش حس می کند. در نتیجه چرا این حس را در داخل خانه به سطحی بالاتر ارتقا ندهیم و به روح و جسم خود آرامش ندهیم؟ علاوه بر اتاق خواب، اتاق نشیمن نیز محیط بسیاری مناسبی برای استفاده از رنگ های شاد و درخشان در سقف خانه است. در این پست با تعدادی از جدیدترین ایده های طراحی و رنگ آمیزی سقف در منازل مسکونی آشنا خواهید شد.

یکی از مسائل مهمی که سبب اهمیت دادن به رنگ سقف اتاق خواب می شود در دسترس بودنِ سطحی صاف و بسیار وسیع می باشد، با ذکر این نکته که دردسرهایی مانند پهن کردن انواع کفپوش، وجود کمد و بوفه، قرار گرفتن مبل و میز و مسائلی از این دست نیز اصلاً وجود ندارد در نتیجه به راحتی می توان برای این سطح وسیع برنامه ای مناسب داشت و چه کاری بهتر از رنگ کردن و طراحی بهترین نقش ها بر روی سقف. با توجه به اینکه قرار است طرحی زیبا بر روی این سقف ایجاد گردد باید دید اتاق خواب مختص کودک است یا بزرگسال؟

یکی از ایده هایی که بیشتر در این مورد بکار می رود، تم های با موضوع آسمان شب است که البته بیشتر مناسب اتاق کودکان بنظر می رسد اما از طرفی سقف های رنگارنگ و متنوع نیز شاید برای دکوراسیون اتاق بزرگسالان مناسب نباشد اما طراحان خلاق هم اکنون این ذهنیت نادرست را از بین برده اند و با طرح های شگفت انگیز خود شخصیتی جداگانه و بسیار زیبا به سقف اتاق های مختلف خانه داده اند.

در کنار این موارد می توان رنگ سقف اتاق خواب را به نوعی با طرح هایی حماسی و زیبا دقیقاً مانند سقف برخی از مراکز تاریخی طراحی و نقاشی کرد. اینگونه طراحی ها بیشتر مختص بزرگسالان و نیز افرادی ست که یه مسائل تاریخی و گذشتگان خود علاقه فراوانی دارند. همچنین می توان رنگ آمیزی سقف خانه را به شکلی قطعه بندی شده و یا موزاییکی ابتدا طراحی و سپس رنگ آمیزی نمود. خصوصیت اینگونه طرحها جذابیت بسیار فراوان، شادابی و جذب تمامی سلایق است زیرا در بین این رنگ ها می توان تمامی طیف های رنگی را استفاده نمود و زیبایی خاصی را به سقف اتاق ها بخشید.

البته نباید از طرح های نابی مانند ماه و ستاره و ایجاد یک کهکشان راه شیری بزرگ! بر روی سقف اتاق خواب غفلت کرد؛ دراز کشیدن بر روی تخت و خیره شدن به این نوع رنگ آمیزی می تواند بسیار لذتبخش و جذاب باشد. همچنین رنگ سقف اتاق خواب را می توان از رنگ های بسیار ملایم و آرامبخش نیز انتخاب کرد تا حتی نیم نگاهی به سقف اتاق خواب هم سبب آرامش و کاهش خستگی روزانه گردد.

و در انتها تصاویری زیبا از انواع رنگ آمیزی و طراحی مختص سقف اتاق خواب در ابعاد گوناگون:

source: otag.ir

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف