معرفی معماری جدید در طراحی سقف کاذب کشسان باریسول

سقف کاذب کشسان باریسول مشکلات سقف‌های قدیمی را ندارد و سقفی مناسب با محیط زیست و زیبا و انعطاف پذیر و دارای صرفه‌ی اقتصادی است.

معرفی معماری جدید در طراحی سقف کاذب کشسان باریسول

 

امروزه سقف کاذب یکی از رشته های مهم در معماری داخلی ساختمان محسوب میشود.

از این نوع معماری برای پوشش دادن زیر تاسیسات و تیرها و مصالح ساختمانی استفاده میشود در این مقاله در مورد سقف کاذب کشسان باریسول خواهید خواهند.

به همین دلیل در حال حاضر بیشتر طراحان و معماران در سراسر جهان از جدیدترین مواد و مصالح برای زیبایی و سهولت کار و رشد و ارتقای طرح های سنتی استفاده میکنند.

همینطور با پیشبرد معماری به سمتی که هم صرفه‌ی اقتصادی داشته باشد و هم مناسب و همخوان با محیط زیست باشد و صدمه‌ای به آن نزند موجب پیشرفت آن با گذشت زمان میشوند.

 

موارد استفاده سقف کاذب

سقف کاذب موارد استفاده‌ی زیادی دارد از جمله: نورپردازی متناسب با شرایط کار، زیبایی ساختمان در برجها، جلوگیری و هدایت اتلاف دما و رطوبت.

آکوستیک کردن سقف، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و رطوبت، زیبایی و دکوراتیو و سبک کردن ساختمان در برجها، نور پردازی عالی با شرایط کار و زندگی از روش‌های جدید ساخت و اجرای سقف کاذب میتوان سقف کاذب پلاستیکی و کناف و سقف کاذب شبکه‌ای و غیره را نام برد.

از روش‌های بالا در مقابل روش سنتی اجرای سقف کاذب مانند اندود کج و رابیتس استفاده میشود.

اما نکته حائز اهمیت این است که هر کدام از این روش ها مشکلات ومعایب خاص خود را دارند از جمله دارای انعطاف نبودن سقف و خشک بودن. و سنگین بودن سقف و زنگ زدگی که در نتیجه باعث کاهش دوام سقف و زشتی آن میشود.

با وجود تمام مشکلات معماران درصدد دستیابی به راه حلی برای ساخت سقفی مناسب با محیط زیست و زیبا و انعطاف پذیر و دارای صرفه‌ی اقتصادی شدند.

در آخر سقف کشسان کاذب باریسول تولید و ساخته شد تا مشکلات سقف‌های قبلی را حل نماید.

جالب است بدانید این نوع از سقف‌ها کاملا سازگاری با سقف‌ها و معماری و فرهنگ کهن ایرانی دارد و به نوعی الگو گرفته از آنها هستند.

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف