پانل روکش دار گچی و کاربردها و مزایای آن

بطور عمده پانل‌ها و صفحات روکش دار گچی شامل لایه‌ی میانی گچی و لایه‌ای کاغذی با رنگ‌های مختلف در لبه‌ی آنها هستند. پانل روکش دار گچی به چهار دسته زیر تقسیم میشوند که هر کدام خصوصیات منحصر به فرد خودشان را دارند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

پنل RG – پنل MR – پنل FR -پنل FM

پانل روکش دار گچی 9.5 باتیس

پانل روکش دار گچی ۹٫۵ باتیس

 

پنل RG (ساده)

این پنل‌ها در ساخت و سازهای خشک بکار میروند و علاوه بر استفاده از این پانل‌ها در سقف از آنها در دیوارهای جداکننده کناف و دیوارهای پوششی نیز استفاده میشود. لازم به ذکر است روکش این پنل کرم رنگ است.

 

پنل MR (مقاوم در برابر رطوبت)

به دلیل گچ بکار رفته در این پنل‌ها در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و بخوبی نقش عایق دما را ایفا میکنند و موجب نگه داشتن دمای اتاق میشوند. به همین دلیل در سرویس های بهداشتی و حمام و مناطق مرطوب بسیار پر کابرد هستند. این پنل‌ها سبز رنگ میباشند.

 

پنل FR (مقاوم در برابر آتش)

در گچ بکار رفته در ساخت این پانل‌ها از الیاف شیشه استفاده شده است و به همین دلیل در نقاطی که نیاز به محافطت در مقابل آتش سوزی را دارند استفاده میشود. مانند تیرهای فولادی و ستون. این پنل ها صورتی رنگ میباشند.

 

پنل FM (با دوام در مقابل رطوبت و آتش)

این صفحات ویژگی‌های دو پانل قبلی را دارند و با توجه به گچ و الیاف شیشه موجود در متریال آنها هم درمقابل آتش ایمن هستند و هم عایق دما و رطوبت هستند. بیشتر در چاه ‌های صنعتی و تاسیساتی استفاده میشوند. این پانل‌ها نیز سبز رنگ میباشند.

 

نحوه ساخت پنل روکش دار گچی

ابتدا به مقدار مشخصی دوغاب گچ و مواد بخصوص دیگر را مخلوط میکنند و بر روی صفحات و کاغذ به شکلی کاملا صاف پخش میکنند. سپس کاغذی دیگر را روی لایه صاف شده‌ی گچ قرار میدهند و توسط تجهیزاتی آنها را برش میدهند و در اندازه‌ها و طرح‌های مورد نظر در می‌آورند.

در آخر بعد گذشت از قطعات تنظیم کننده ضخامت صفحه به کوره میروند و در آنجا خشک شده و آماده بسته بندی میشوند.

 

برای خرید و سفارش پانل و مشاهده قیمت وارد صفحه پانل‌ها پرهام کناف شوید.

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف