۵ روش موثر و کاربردی طراحی سقف کاذب منزل

طراحی سقف کاذب

از سقف معمولا بعنوان دیوار پنجم نام میبرند. تا امروز برای طراحی سقف از ایده‌ها و قالب‌های محدود و کلیشه‌ای استفاده شده است. با این وجود شما میتوانید با استفاده از رنگ‌ها و پانل‌های متنوع و ترکیب آنها طرح سقف خود را فورا تغییر دهید. ما لیستی تهیه کرده‌ایم از ۵ روش جدید طراحی سقف کاذب که جذابیت و زیبایی را به خانه شما به ارمغان می‌آورد.

۱- رنگ در طراحی سقف

یکنواختی رنگ سفید دیوارها را در نظر بگیرید، نگران نباشید شما میتوانید با انتخاب یک رنگ مناسب همه چیز را تغییر دهید. رنگ مناسب نه تنها بهترین راه برای ایجاد یک شکل و هویت استثنایی برای سقف شما است بلکه جدا از بحث زیبایی آن باعث میشود فضای داخل بزرگتر بنظر برسد. برای نمونه در بالا تصویر دو سقف با رنگ‌های زرد و قهوه‌ای را میبینید.

۲- طرح بافت در طراحی سقف

سقف طرح بافت

برای ظاهر جدید و پنهان کردن نواقص جزئی ، بافت را به سقف قدیمی خود اضافه کنید. اجرای آن به اندازه کافی ساده است که میتوان با یک اسپری مخصوص آن را طراحی کرد. یا جدا از اینها میتوانید به راحتی از کاغذ دیواری بافتی استفاده کنید. در هر دو صورت ظاهر گچ مانندی دارد که باعث ایجاد فضایی سنتی و معمولی اما زیبا میشود.

سقف کناف + تصویر انواع آن با قیمت ها و توضیحات در صفحه لینک شده ببینید.

۳- پانل‌ها در در طراحی سقف

سقف کاذب پانل

راه دیگر برای تغییر نگاه به سقف اتاق نشیمن شما ، اضافه کردن پانل‌ها و تیرها به فضا است. این ترکیب باعث می شود تا سقف جدید شما بلند به نظر برسد و تصور سقف‌های بلند و فضای کافی را ایجاد کند. کاشی‌های سقفی تاب دار یک انتخاب کلاسیک برای شما است. ما در بیشتر پروژه‌های مدرن خود از این طراحی استفاده کرده‌ایم.
اگر رنگ‌های بسیار گرم را خیلی دوست ندارید و به طرح‌های روستایی علاقه دارید میتوانید تخته‌های چوبی رنگ شده را انتخاب کنید.

۴- تیرهای عرضی تاق در طراحی سقف

تابش نور به این سقف‌ها جذابیت به خصوصی میدهد و تصاویری ساده تری را نمایان میکند. ارتفاع سقف شما را پایین می آورد تا جلوه ای دنج ایجاد کند. این گزینه برای آب و هوای سرد بسیار مناسب است زیرا باعث کاهش حجم اتاق می شود و گرمای هوا را نگه میدارد. لازم به ذکر است تیرهای عرضی وزن را از تیرهای باربری دور می کند و از سنگینی سقف میکاهد.

۵- شکل‌ بندی در طراحی سقف

طراحی متوازن و ترکیبی از اشکال ، رنگ ها و بافت ها را شامل می شود. با کار گذاشتن وسایل نورپردازی در طرح هندسی سقف به عنوان بخشی از سقف اصلی خلاق عمل کنید. نه تنها آنها براق و زیبا هستند ، بلکه نور بیشتری را نیز ارائه می دهند. در روش دیگر، می توانید آینه های طرح دار را برای درست کردن ظاهری خیره‌کننده نصب کنید. آنها باعث لمس بیشتر اجزای خانه میشوند و روشی هوشمندانه برای بزرگتر و روشن‌تر شدن اتاق شما هستند.

لطفا در زیر نظر خود را بنویسید.

source

به اشتراک گذاری این مقاله

نویسنده : پرهام کناف

نویسنده : پرهام کناف

با بیش از 20 سال سابقه طراحی و اجرای انواع سقف کاذب و کناف